Şüphesiz ki bir düğün organizasyonunda düğün planlamasının olmazsa olmazlar arasında yer alan klasik gelin arabası… Düğününüz için sıra dışı ve gösterişli gözükecek bir konsept olduğundan şüpheniz olmasın. Bir döneme imzasını atan bu klasik araçlar oldukça estetik güzelliğe sahipler. Dolayısıyla bu güzellik düğün fotoğraflarınıza da yansıyor.

Eğer siz de düğün organizasyonunuzda bir klasik araba kiralamayı düşünüyorsanız size bu yazımda klasik gelin arabası kiralamanın fotoğraflarınıza nasıl etki edeceğini ve bir klasik arabayı organizasyonunuzda en efektif bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi bir düğün fotoğrafçısı tarafından size deneyimlerimi aktaracağım.

Düğününüze Uygun Araç

Klasik gelin arabanız mutlaka düğün organizasyonunuza uygun bir araç olmalı ki düğün fotoğraflarınızda bir bütünlük olsun. Sade ve şık görünen tüm düğün fotoğrafları bu şekilde planlanarak ve organize edilerek gerçekleşir.

Aracınıza Uygun Fotoğraf Mekanı

İstanbul’da bazı koru ve parklara araç girmesi yasak olduğu için bu seçimi yaparken dikkat etmelisiniz. Örneğin; Atatürk Arboretum’unda ve Hidiv Kasrı’nda araç kullanamazsınız. Dolayısıyla düğün fotoğrafçınızla bu konuyu çok iyi netleştirmelisiniz. (Ben fotoğraf çekimlerimde çiftlerle bu konuyu netleştirerek istemiş oldukları mekanlarda fotoğrafları gerçekleştirdikten sonra araçla fotoğraf çekilebilecek yerlere götürerek araçla birlikte fotoğraf çekimlerini gerçekleştiriyorum.)

İstanbul’da düğün fotoğraf çekimi yapılacak mekanlar için tıklayınız.

– Reklam Alanı –– Reklam Alanı –

Gelin Buketi ve Araç Renk Uyumu

Çekmiş olduğum fotoğraflarının çoğunda bu gelin buketi ve araç renk uyumu oldukça göz alıcı bir unsur. Adeta peri masalları gibi bir fotoğraf çekimi gerçekleşiyor. Böyle bir kareyi çekildikten sonra fotoğrafçınızdan mutlaka fotoğrafı görmek istediğinizi söyleyin. (Ben tüm çekimlerimde gelin ve damatlarıma çektiğim fotoğrafları göstererek onların fotoğraflarda ne kadar güzel çıktığını canlı olarak görmeyi çok seviyorum. Bu fotoğrafçınızında hoşuna gidecektir. Fotoğraf anlaşmanızı yaparken mutlaka fotoğrafçınıza bu konuyu sormalısınız.)

Aracınızla Fotoğraf Çekimi

Düğün fotoğraf çekimlerinde aracınızı ön planda tutmaktan çekinmeyin çünkü aracınız konseptinizi gösterecek ve fotoğraflarınıza bakan insaların dikkatini sizin gelin ve damadın üzerine çekeceğinden emin olun. Klasik gelin arabanız eğer üstü açık bir arabaysa mutlaka yolda giderken fotoğraf çekilmelisiniz. Çok güzel kareler çıkacağından emin olun. Ve ayrıca sakın aracınızın içinde fotoğraf çekilmeyi unutmayın.

DİKKAT: Çoğu fotoğrafçı dar açılı lensler ile çekim yaparak aracı fotoğrafta ön plana çıkaramaz. Dolayısıyla fotoğrafçınızın geniş açılı lenslere sahip olup olmadığını mutlaka anlaşma sırasında sorunuz.

Araç Şöförü ve Konsept Uyumu

Fotoğraf çekimleriniz sırasında aracınızın şöförü aracın dönemine uygun giymesini mutlaka belirtiniz. Çünkü çekimler sırasında araç şöförü bazı konseptlerde fotoğraf karesinde figüran rolünü üstlenecektir. Spor kıyafetli bir şöför olması fotoğraflarınızı oldukça amatör gösterecektir. Dolayısıyla fötr şapkalı takım elbiseli olmasına dikkat ediniz.

Araç ve Gelinlik

Bazı güzel klasik gelin arabalarının içi dar olduğu için gelinler inip binmede sorun yaşamaktadır. Bu yüzden gelinlerin bu noktada sorun yaşamamaları için bu inip binmeyi güzel planlamalı.

Klasik gelin arabası kiralarken dikkat etmeniz gerekenler yazımı da okuyabilirsiniz. Bugüne kadar yaşadığım klasik gelin arabasıyla yaptığım çekimlerin konseptinin tüyolarını sizlerle gelin-damat adayı olan sizlerle paylaştım. Eğer deneyimlerimi dikkate alırsanız unutmayın bir çok sorunu aşmış olacaksınız. 🙂

Düğün tarihinize ve düğün fotoğraf çekimi tarihinize +45 günden fazla zaman var ise %10’a varan indirim fırsatını ve ÜCRETSİZ FOTOĞRAF ÇEKİMİ yaptığımı unutmayın! Detaylı bilgi için tıklayınız.

Fotoğraflarda ki klasik gelin arabalarının sahibiyle iletişim kurmak isterseniz eğer www.klasikgelinarabasi.com‘dan Onur Bey ile görüşebilirsiniz.

One Comment

Leave a Reply