Tüm çiftlere “klasik gelin arabası” düşünüyor musunuz? diye sorduğumda önce gelinlerin gözleri açılıyor “aaaa eveeet” diyerek o an gülücükler saçılıyor etrafa. Yapmış olduğum düğün arabası çekimlerinde öncesinde ve sonrasında farkettim ki bazı çiftler bu konuyu bilmedikleri için hata yapabiliyorlar. Bende gelin ve damatlara bir düğün fotoğrafçısı bilirkişi olarak rehber olmak istiyorum. Buyrun o zaman ilk tavsiye…

Araç Modelini Belirleyin

Öncelikle bir klasik gelin arabası tercih etmeye karar vermişseniz ruhunuza ve hastası olduğunuz modellerin bir listesini oluşturun ve sırasıyla bu modelleri sahibinden.com’da, dugun.com’da ve en önemlisi google.com’da aramaya başlayın.

sahibinden.com’da bu işi profesyonelce yapan birçok firma göreceksiniz. Eğer istediğiniz aracı görürseniz hemen bir fiyat teklifi almadan önce lütfen acele etmeyin daha yazım bitmedi. 🙂 Sadece bu arama kanalını da kullanabileceğinizi unutmayın.

google.com’da ise aradığınız araca birçok forum sitesinden araç sahiplerine ve sahibinden.com filtreleme aşamasını hızlıca geçerek Google arama sonuçlarından anında bulabilirsiniz.

Aracın Bakımını Sorun

Klasik gelin arabaları adı üstünde klasik oldukları için günümüze gelene kadar epey bir zaman diliminden geçiyorlar, dolayısıyla aracın durumunu sorun. Çünkü düğün gününüzde klasik aracınızın arza yapıp yolda kalmasını kimse istemez. Araç kliması ise sıcak yaz günlerinde olmazsa olmazlar arasındadır.

– Reklam Alanı –– Reklam Alanı –

Aracı Görmeye Gidin

Düğün organizasyonunuzda gelin arabanız olmasını istediğiniz araçları muhakkak gidip görün ve mutlaka araca binin. Sanki aracı satın alacakmışsınız gibi içinize sinmesini bekleyin. Hatta mümkünse araç sahibinden rica edip sizinle birlikte 1-2 tur atmak istediğinizi söyleyiniz. Böylece aracı sizde test etmiş olacaksınız.

Araçla Birlikte Alacağınız Hizmeti Konuşun

Aracınızı kiralamadan önce araç sahibiyle mutlaka araç ile alacağınız hizmeti sorun. Bunların en önemlisi yakıt masraflarıdır. Aracın ne kadar yaktığını ve organizasyonunuza göre ortalama yakıt masrafının ne kadar olacağını sorun. Ardından hizmetiniz içerisinde kaç saat süreyle aracın sizin hizmetinizde olacağına ortalama değil net bir cevap isteyin. Araç içerisinde alkol, çikolata, soğuk sandviç gibi ek hizmetleri sormayı unutmayınız. Araç şöförünün düğün organizasyonlarında stres altında nasıl olduğunu ve bu işte ki deneyimini öğrenmekten çekinmeyin.

Düğün fotoğrafı çekilirken aracınızda bir dekor olarak kullanılacağından araç şöförüde bazı fotoğraf çekimlerinde figüran rolünü üstlenir. Dolayısıyla araç şöförünün giyim tarzını mutlaka sorunuz.

Bütçenizi Belirleyin

Klasik gelin arabaları ortalama 600 TL’den başlamaktadır. Bütçenize ve organizasyonunuza uygun olan en iyi arabayı seçmelisiniz.

Sözleşme İmzalayın

Mutlaka araç sahibinizle sözleşme imzalayın. Aracın düğün günü belirttiğiniz saatlar arasında size tahsis edileceğine emin olun. Mağdur olmamak için mutlaka referansı olan araç sahipleriyle tanışın.

Klasik gelin arabasıyla çekilmiş düğün fotoğrafları için tıklayınız.

One Comment

  • Klasik VW Gelin Arabası dedi ki:

    Volkswagen 1303 big yani ülkemizdeki adıyla Vosvoslar bu fotoğraf çekimleri için en ideal araçlardan. Hem bu araçları kullanan hem de kiralayan o kadar çok kişi var ki rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca fotoğrafçıların listelerinde mutlaka bir vosvos sahibi vardır.

Leave a Reply